Comedy

Forbered dig på at grine højt, når nogle af landets bedste komikere optræder til Aarhus åbner op. Du kan blandt andet opleve Lars Hjortshøj, Andreas Bo og Simon Talbot.

Gastronomi


Pil selv-rejer, moules frites og ølsmagning er kun nogle få af de mange, lækre gastronomiske events, der er på programmet til Aarhus åbner op. Se alle arrangementerne her.

MUSIK


Gå ikke glip af fantastiske koncertoplevelser med store danske navne, når de indtager scenen i smukke Musikhusparken

OPEN AIR BIO

Find popcornene frem og se filmene Ternet Ninja og Druk til open air-bio på storskærmen i Musikhusparken

TIL DE SMÅ


Hvad siger du til en eftermiddag med for eksempel Motor Mille, Hr. Skæg og Sebastian Klein? Vi siger, at det lyder som skøn oplevelse for hele familien

FODBOLD


Så er der EM i fodbold! Nyd en velskænket fadøl og dyrk fælleskabet, mens vi hepper på Danmark og vores andre yndlingshold, når kampene fløjtes i gang på storskærm.

HOLD UD LIDT ENDNU!

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Comedy

Torsdag d. 24/6

17.00 – 18.30

Lars Hjortshøj Andreas Bo Kasper Porsdal

Fredag d. 25/6

17.00 – 18.30

Anders Lund Madsen Jan Hellesøe

Lørdag d. 3/7

12.30 – 14.00

Eva Jin Mikkel Klint Thorius • Michael Schøt • Simon Talbot

Søndag d. 4/7

17.00 – 18.30

Ane Høgsberg Jakob Thrane • Geo • Jacob Taarnhøj

Fredag d. 9/7

17.00 – 18.30

Brian Lykke Mark Le Fevre • Kasper Gross

Lørdag d. 10/7

17.00 – 18.30

Mahamed Habane Jonas Mogensen • Victor Lander

Søndag d. 11/7

17.00 – 18.30

Lasse Madsen Phillip Devantier Thomas Hartmann Torben Chris 

Gastronomi

Lørdag d. 12/6

12.00 – 13.30

Ad libitum pil selv-rejer & surdejsbrød med fri cava, rosé- & hvidvin

Lørdag d. 12/6

15.00 – 16.00

Ølsmagning: Smag 5 forskellige Anarkistøl inkl. snacktallerken 

Søndag d. 13/6

12.00 – 13.30

Ad libitum pil selv-rejer & surdejsbrød med fri cava, rosé- & hvidvin

Torsdag d. 17/6

16.00 – 17.30

Ad libitum moules frites med fri cava, rosé- & hvidvin

Fredag d. 18/6

17.30 – 19.00

Ad libitum paella med fri cava, rosé- og hvidvin

Fredag d. 18/6

19.30 – 20.30

Bourbon- og whiskysmagning med bourbon- og whiskyguru, Steffen Brauner

Lørdag d. 19/6

12.00 – 13.30

Ad libitum pil selv-rejer & surdejsbrød med fri cava, rosé- & hvidvin

Søndag d. 20/6

12.00 – 13.30

Ad libitum pil selv-rejer & surdejsbrød med fri cava, rosé- & hvidvin

Torsdag d. 24/6

17.30 – 19.00

Ad libitum moules frites med fri cava, rosé- & hvidvin

Torsdag d. 24/6

19.00 – 20.30

Vinsmagning, seks forskellige slags vin & let tapas

Fredag d. 25/6

17.30 – 19.00

Ad libitum paella med fri cava, rosé- & hvidvin

Lørdag d. 26/6

12.00 – 13.30

Ad libitum pil selv-rejer & surdejsbrød med fri cava, rosé- & hvidvin

Lørdag d. 26/6

15.00 – 16.00

Ølsmagning: Smag 5 forskellige Anarkistøl inkl. snacktallerken 

Søndag d. 27/6

12.00 – 13.30

Ad libitum pil selv-rejer & surdejsbrød med fri cava, rosé- & hvidvin

Torsdag d. 1/7

17.30 – 19.00

Ad libitum moules frites med fri cava, rosé- & hvidvin

Torsdag d. 1/7

18.00 -19.30

Vinsmagning, seks forskellige slags vin & let tapas

Fredag d. 2/7

17.30 -19.00

Ad libitum paella med fri cava, rosé- & hvidvin

Lørdag d. 3/7

12.00 – 13.30

Ad libitum pil-selv rejer & surdejsbrød med fri cava, rosé- og hvidvin

Lørdag d. 3/7

17.00 -18.00

Ølsmagning: Smag 5 forskellige Anarkistøl inkl. snacktallerken 

Søndag d. 4/7

12.00 – 13.30

Ad libitum pil-selv rejer & surdejsbrød med fri cava, rosé- & hvidvin

Mandag d. 5/7

17.30 -19.00

Ad libitum moules frites med fri cava, rosé- og hvidvin

Tirsdag d. 6/7

19.00 -20.00

Ad libitum paella med fri cava, rosé- & hvidvin

Onsdag d. 7/7

17.00 -18.30

Ad libitum pil selv-rejer & surdejsbrød med fri cava, rosé- & hvidvin

Torsdag d. 8/7

17.30 -19.00

Ad libitum moules frites med fri cava, rosé & hvidvin

Torsdag d. 8/7

18.00 -19.30

Vinsmagning, seks forskellige slags vin & let tapas

Fredag d. 9/7

17.30 -19.00

Ad libitum paella med fri cava, rosé- & hvidvin

Lørdag d. 10/7

12.00 -13.30

Ad libitum pil selv-rejer & surdejsbrød med fri cava, rosé- & hvidvin

Lørdag d. 10/7

15.00 -16.00

Ølsmagning: Smag 5 forskellige Anarkistøl inkl. snacktallerken 

Søndag d.11/7

12.00 – 13.30

Ad libitum pil selv-rejer & surdejsbrød med fri cava, rosé- & hvidvin

Musik

Torsdag d. 10/6

20.00 – 22.30

Peter Sommer & Tiggerne

Fredag d. 11/6

20.00 -22.30

Annika Aakjær Aura Dione

Torsdag d. 24/6

20.00 -22.30

Marie Key Carl Emil Petersen

Fredag d. 25/6

20.00 -22.30

TBA

Onsdag d. 30/6

20.00 -22.30

Thomas Dybdahl Solo

Torsdag d. 1/7

20.00 -22.30

Bo Kaspers Orkester

Lørdag d. 3/7

15.00 -18.00

TBA

Søndag d. 4/7

20.00 -22.30

TBA

Mandag d. 5/7

20.00 -22.30

TBA

Torsdag d. 8/7

20.00 -22.30

Baest Orm Xenoblight

Fredag d. 9/7

20.00 -22.30

TBA

Lørdag d. 10/7

20.00 -22.30

Tim Christensen • Ginne Marker

Søndag d. 11/7

18.30 -19.30

Fyr Og Flamme

Open Air Bio

Tirsdag d. 6/7

17.00 – 18.30

Ternet Ninja

Lørdag d. 3/7

15.00 – 17.00

Retfærdighedens Rytter

Onsdag d. 7/7

18.00 -20.00

Druk

Til De Små

Mandag d. 28/6

14.00 – 15.00

Heino Fikser Alt

Tirsdag d. 29/6

14.00 – 15.00

Hr. Skæg

Onsdag d. 30/6

14.00 – 15.00

MGP 2021 vindere

Lørdag d. 3/7

11.00 – 12.00

Sigurd Barret

Søndag d. 4/7

11.00 – 12.00

Sigurd Barret

Mandag d. 5/7

11.00 – 12.00

Motor Mille

Lørdag d. 10/7

14.00 – 15.00

Sebastian Klein 

Søndag d. 11/7

11.00 – 12.00

Kaya & Ole K

Follow your team

Belgien

Danmark

England

Finland

Frankrig

Holland

Italien

Kroatien

Nordmakedonien

Polen

Portugal

Rusland

Schweiz

Skotland

Slovakiet

Spanien

Sverige

Tjekkiet

Tyrkiet

Tyskland

Ukraine

Ungarn

Wales

Østrig

Kontakt os på

kontakt@aarhusaabnerop.dk

Telefon

 + 45 86 25 50 00

produceret af